Łysogórki MTB - Galerie zdjęć

Wstęp

Z internetu korzystam od 2000 roku. Wtedy powstała moja pierwsza witryna - autorska galeria fotografii, która stopniowo się rozrastała i w końcu nazwałem ją "Wędrówki z Aparatem w Plecaku". Zawierała moje najlepsze zdjęcia i opisy wypraw rowerowych (obecnie w tamtym kształcie już nie istnieje). W tym samym czasie założyłem serwis informacyjny Szkoły Narciarskiej Aesculap (pod nazwą "Aesculap i Łysa Góra"). Obie te strony pisałem samodzielnie w języku HTML. Oprócz nich równolegle prowadziłem kilka blogów tematycznych o miejscu, w którym pracowałem i swoich wyjazdach szkoleniowych (jako instruktor wykładowca PZN Aesculap reprezentowałem do 2014 roku). Obecnie moją główną stroną jest Eskulap Name. Wiele uwagi poświęcam gruntownie przebudowanym "Wędrówkom...". Wszystkie blogi (po wielu zmianach i aktualizacjach) są dostępne teraz na Bloggerze (patrz menu pod logo). Zapraszam.

Michał Rażniewski

O autorze


Michał Rażniewski

Narciarz - instruktor wykładowca PZN, fotoamator, entuzjasta turystyki rowerowej. W latach 1970 - 2014 uczestniczył i pracował w Szkole Narciarskiej i Sudeckim Klubie Sportowym Aesculap. Uczył w tej szkole jazdy na nartach, prowadził szkolenia kadry instruktorskiej. Kontynuował tradycje rodzinne w wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu wartości, wychowaniu przez sport. Przez jego ręce przewinęło się setki narciarzy; a od 1995 roku (kiedy to zdobył stopień instruktora wykładowcy) - wszyscy młodzi nauczyciele narciarstwa z jego szkoły. Do 1995 roku zajmował się trenowaniem zawodników. Po ich sukcesach, pozostali członkowie klubu uwierzyli, że można wygrać w Zakopanem czy Bielsko-Białej. Stąd długie pasmo zwycięstw narciarzy z Aesculapa. Wyprowadził sport z klubowego "zaścianka" na areny ogólnopolskie i międzynarodowe. W latach 1996 - 2014 pełnił funkcję kierownika wyszkolenia SN i SKS AESCULAP. Prowadził także serwis internetowy Aesculapa (2000 - 2014). Strona, mimo swojego regionalnego charakteru, zdobyła dużą popularność wśród internautów.

Urodził się we Wrocławiu w 1953 roku. Od 57 lat jest mieszkańcem Jeleniej Góry. Fotografuje od 1981 roku. Swoje pierwsze zdjęcia wykonał starym mieszkowym aparatem "Ercona", który używa do dziś. Fotografią zainteresował się, kiedy na świat przyszła jego córka Joasia. Trzeba było jakoś uwieczniać jej pierwsze kroki, chrzest, urodzinowe przyjęcia czy rodzinne spacery po osiedlowych ścieżkach "Zabobrza".
Fascynowała go fotografia czarno-biała, z całym procesem jej tworzenia. Czerpał radość z tego, że ma duży wpływ na tworzenie obrazu fotograficznego i końcowy wygląd odbitek.

Od 1985 roku uczestniczy w spotkaniach Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz wystawach, konkursach i plenerach. Fotografuje pejzaż i sport. Ostatnio zajmuje się tworzeniem galerii internetowych zawierających jego dotychczasowy dorobek fotograficzny: fotoreportaże z wypraw rowerowych i fotografie artystyczne okolic Jeleniej Góry. Także od 2000 roku prowadzi stronę o Helenie Mniszek (prababci) na której umieszcza skany starych zdjęć rodzinnych. Publikuje swoje zdjęcia w sieci, uznając to za najłatwiejszy sposób dotarcia do odbiorców . Tworzy również amatorskie filmy. Jest laureatem Nagrody Starosty Jeleniogórskiego "LICZYRZEPY" w dziedzinie turystyki.

Od autora...

Brak komentarzy: